İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu faktörler arasında kullanılan malzemenin kalitesi, diş hekiminin deneyimi ve işlem yapılan kliniğin bulunduğu konum bulunmaktadır. Titanyum gibi yüksek kaliteli malzemeler, implant tedavisi maliyetlerini arttırmaktadır. Öte yandan biyouyumlu ve yüksek kaliteli malzemeler, uzun vadede daha dayanıklı ve sağlıklı bir çözüm sunar. Ayrıca estetik beklentiler ve ek tedavi gereksinimleri de implantın maliyetini etkileyen faktörlerden bazılarıdır.

İmplant fiyatları hakkında bilgi edinmek için öncelikle bir diş hekimine muayene olmak gerekir. Bazı klinikler, sadece implantın kendisi için bir fiyat sunarken bazıları operasyon, anestezi, takip kontrolleri ve olası ek işlemleri de fiyata dahil edebilir. Ayrıca hastanın implant tedavisine uygunluğunun belirlenmesi de muayene sırasında görüntüleme teknikleri ile mümkün olmaktadır. İşlem fiyatlarının değişken olması, her hastanın beklenti ve ihtiyaçlarının farklı olmasıyla ilişkilidir.Diş implantı fiyatlarını belirleyen faktörlerin başlıcaları şunlardır:

İşlem yapılacak diş sayısı

Dişin konumu

Ek tedaviler

Kullanılacak malzeme ve teknolojiler

İmplantın markası

Dolgu malzemesinin türü

İmplant Diş Fiyatları

Diş implant fiyatları oldukça değişkendir.  Bu değişkenlik ortamında hastanın uygun ve kaliteli tedaviye ulaşması için araştırma yapması önemlidir. Başarısız bir implant süreci hem maddi hem de manevi açıdan yorucu olabilir. Diş hekimi ile sağlıklı bir iletişim kurmak ve implant sürecini detaylıca anlamak, başarılı bir tedavi için şarttır. Çünkü başarılı bir implant tedavisi için hekimin deneyiminin yanı sıra hastanın dikkat etmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır.

İmplantlar, kaybedilen dişlerin yerine konulabilen yapay diş kökleridir ve estetik olarak doğal dişlerle birebir uyum sağlarlar. Ancak bu tedavinin uygulanabilmesi için hastanın çene ve ağız yapısının uygunluğuna bakılır. İmplant tedavisi, genellikle diş eti sağlığının iyi olmasını gerektiren bir işlemdir. Eğer diş etlerinde problem varsa bu durum tedavi sürecini etkileyebilir. Bu nedenle, implant yaptırmadan önce diş eti tedavisi görmek önemlidir.

İmplant Fiyatları

32 diş implant fiyatları, komple ağız implantı kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle tek diş implantına göre daha yüksek fiyatlı bir tedavidir. İmplant uygulanan diş sayısı arttıkça tedavi süreci de uzar. Bu da bakım maliyetlerini arttırır.

Diş implantının yapım aşamaları şöyledir:

  • Muayene ve planlama
  • Çene kemiğinin hazırlanması
  • İmplantın yerleştirilmesi
  • İyileşme süreci
  • Abutment yerleştirilmesi
  • Protes dişin yerleştirilmesi
  • Kontrol ve ayarlamalar
İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları 2024

Dental tedavilerde kalite ve fiyat dengesi her zaman önemli bir meseledir. Basit çürük vakaları diş dolgusu gibi işlemlerle tedavi edilebilirken diş kaybı durumlarında daha kapsamlı tedavilere geçiş yapmak gerekebilir. Diş kayıplarını tedavi etmek hem estetik hem işlevsel açıdan büyük önem taşımaktadır. Bu tedaviler arasında, kaybedilen dişlerin yerine konan vidalı diş uygulamaları büyük bir ilgi görmektedir.

2024 yılı itibariyle İmplant diş fiyatı, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İmplant tedavisinin maliyeti; kullanılan malzemenin kalitesi, hekimin uzmanlığı ve tedavi sürecinin karmaşıklığı gibi unsurlarla doğrudan ilişkilidir.

Tek diş implant fiyatları, genel implant maliyetleri içinde farklılık gösterir. Tek bir diş için yapılan implant uygulaması, genellikle daha hızlı ve daha az karmaşık olabilmektedir. Ancak bu, her hastanın ihtiyacına ve diş sağlığı durumuna göre değişebilir. Tek dişe yapılan implant tedavisi, çoklu ve komple implant tedavilerine oranla daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

Türk Dişhekimleri Birliği her yıl ortalama tedavi fiyatlarını içeren bir tarife yayımlamaktadır. Bu fiyatların her kliniğe göre değişebileceği unutulmamalıdır. 2024 yılı için önerilen implant tedavisi fiyatları ortalama olarak şöyledir:

UYGULAMAKDV HARİÇ FİYAT%10 KDV DAHİL FİYAT
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)6.250,00 ₺6.875,00 ₺
İmplant Rehberi (Yarım Çene)4.568,18 ₺5.025,00 ₺
İmplant Rehberi (Tam Çene)6.618,18 ₺7.280,00 ₺
Kapişon İzalesi - İmplant Üstü Açılması1.990,91 ₺2.190,00 ₺
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)12.704,55 ₺13.975,00 ₺
İmplant Çıkartılması4.850,00 ₺5.335,00 ₺
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç)19.636,36 ₺21.600,00 ₺
Peri-İmplantitis (Cerrahi) (Biomaterial ve Membran Ücreti Hariç) (Tek İmp.)3.309,09 ₺3.640,00 ₺
Peri-İmplantitis (Cerrahi Olmayan) (Tek İmp.)1.386,36 ₺1.525,00 ₺

Kişiye özel tedavi planı ve fiyat bilgisi için Prof. Dr. Engin Ersöz kliniğinden randevu alabilirsiniz. Muayene randevusu için form doldurabilir veya kliniğimizi telefonla arayabilirsiniz.

İmplant Fiyatları