İmplant Diş Fiyatları Ankara

İmplant diş fiyatları Ankara

İmplant diş fiyatları Ankara bölgesindeki diş hekimlerinin uzmanlık ve deneyimine göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra implantın bir veya birden çok dişe uygulanacak olması, ek tedavilere ihtiyaç duyulup duyulmadığı da fiyatları etkilemektedir.

İmplant diş fiyatları Ankara diş hekiminin muayenesinin ardından hastaya özel bir yaklaşımla belirlenebilir.  Çünkü hastaların çene ve diş yapısı, diş çekimi yapılıp yapılmayacağı ve işlemde kullanılacak malzemeler fiyatların değişken olmasına neden olmaktadır.

Diş implantında fiyatları belirleyen faktörler şunlardır:

  • Diş hekiminin uzmanlığı ve deneyimi,
  • Kemik grefti veya diş eti cerrahisi gibi ek tedaviler,
  • İmplantta kullanılan malzemenin türü ve kalitesi,
  • İmplant uygulanacak diş sayısı,
  • Tedavinin yapılacağı şehir ve lokasyon.

En Ucuz İmplant Diş Fiyatları Ankara

İmplant kaybedilen dişin yerine konulması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişin fonksiyonunu ve estetik görünümünü geri kazandırmak için uygulanan bu tedavi yöntemi, diş hekimliği alanında ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Diş İmplant fiyatları bu nedenle değişkenlik göstermektedir.

Diş implantları doğal dişe yakın bir görünüm sunmaları ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle bu işlemin deneyimli hekimlerce, kaliteli malzemelerle uygulanması tavsiye edilmektedir.

Başarısız bir implant işlemi sonrasında çeşitli hasarlara ve komplikasyonlara sebebiyet verebilir. Bu durum hastalar için pahalıya mal olabilir. Dolayısıyla iyi yapılmayan bir implant hastanın işlem sonrasında sıkıntılar yaşamasına neden olabilir.

İmplant tedavisi için bu konuda uzmanlaşmış, deneyimli bir diş hekimine muayene olunmalı ve süreç hakkında bilgi alınmalıdır. Diş tedavileri kişiye özeldir. Her hastanın ihtiyacı, beklentisi farklı olabilir.

İmplant Ağrılı Bir İşlem mi?

İmplant tedavisi genel olarak hastaya lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. İstisnai bazı durumlarda genel anestezi de tercih edilebilir. Ancak her iki durumda da hasta işlem sırasında acı hissetmez. Anestezi etkisi geçtikten sonra hafif ve orta şiddette ağrı hissedilebilir. Bu ağrı da hekimin reçete ettiği ağrı kesiciler ile dindirilebilecek boyuttadır.

İmplant diş fiyatları Ankara

1 Tane İmplant Diş Ne Kadar?

Tek dişe implant yapılması komple implant tedavisine göre daha uygun fiyatlıdır. Eksik dişin olduğu bölgeye çeneye bir kesi atılarak delik açılır. Bu deliğe implant vidası yerleştirildikten sonra titanyum vidanın çene kemiği ile uyum sağlaması beklenir. Bu süreç birkaç ayı bulabilir. Ardından protez diş için bağlantı oluşturan abutment yerleştirilir. Hastanın diş rengine ve şekline uygun üretilen protez son aşamada yerleştirilir.

Diş implant fiyatları lokasyona göre de değişir. Bunun yanı sıra klinikte kullanılan teknolojiler, ekipmanların kalitesi, hastaya yaklaşım, tedavi sonrası bakım kontrolleri de fiyatlandırmayı etkilemektedir.

Diş implant fiyatları hakkında bilgi almak ve muayene randevusu oluşturmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.