Kızılay Diş Hekimi

Kızılay diş hekimi 01

Kızılay diş hekimi başkentin en merkezi noktasında ağız ve diş sağlığı alanında hizmet sunmaktadır. Dolgu uygulamaları, kanal tedavisi, implant, diş kaplamaları ve cerrahi uygulamalar bu tedavilerden bazılarıdır. Diş sorunları yaşam kalitesini olumsuz etkilediği için mutlaka tedavi edilmelidir.

Kızılay diş hekimi arayışında olanların alanında uzman ve deneyimli diş hekimlerini bulmaları mümkündür. Ulaşım kolaylığı nedeniyle Kızılay bölgesi diş hekimliği merkezi haline gelmiştir. Sağlıklı dişlere ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler diş hekimlerine başvurmalıdır.

Diş Hekimi Ankara Kızılay

Ankara diş klinikleri farklı uzmanlık alanlarına göre ayrılmaktadır. Bazı diş hekimleri restoratif tedaviler, bazıları ortodonti, bazıları periodontoloji alanında uzmanlaşmıştır. Her hasta kendi ihtiyacına yönelik bir tercihte bulunabilir. Diş tedavileri uzmanlık gerektiren işlemler olduğu için uzman ve deneyimli bir hekime muayene olunmalıdır.

Ankara Meşrutiyet Caddesi diş hekimleri tarafından uygulanan tedaviler şunlardır:

Diş Çekimi

Başka bir tedaviye yanıt vermeyen ve kurtarılamayacak dişlerin, diş etlerine ve diğer dişlere zarar vermemesi için çekilmesi işlemidir.

Diş Beyazlatma

Tütün ürünleri ve kafein tüketimine bağlı olarak zamanla sararan dişlerin beyazlatıldığı kozmetik bir işlemdir.

Kanal Tedavisi

Dişin iç kısmındaki enfekte olan pulpa dokusunun çıkarılarak temizlenmesi ve dolgu maddeleriyle doldurulmasıdır.

Kızılay diş hekimi
İmplant ve Köprü Uygulamaları

Eksik dişlerin yapay diş kökleriyle desteklenerek protez diş ile işlevine kavuşturulmasıdır.

Ortodondik Tedaviler

Dişlerin düzgün hizalanmasını sağlamak amacıyla şeffaf plaklar veya diş telleri tasarlanması ve uygulanmasıdır.

Periodontal Tedaviler

Diş eti hastalıklarının tedavi edildiği diş hekimi uzmanlığıdır.

Veneer (Lamina)

Diş yüzeyinin seramik, porselen, zirkonyum gibi malzemelerle ince bir tabaka halinde kaplanmasıdır.

Ankara diş kliniği ağız ve diş sağlığı ile ilgili hizmetlerin sunulduğu bir sağlık kuruluşudur. Bu klinikler sayesinde sıra beklemeden, son teknoloji yöntem ve cihazlarla ve steril ortamlarda muayene olunabilmektedir. Ayrıca diş hekimi ile doğrudan iletişim kurulabildiği için hasta beklentileriyle uyumlu bir süreç işletilebilmektedir.

Diş tedavilerinde hekim tavsiyesi kadar hastanın yaşı, yaşam tarzı, estetik tercihleri ve bütçesi de belirleyici olmaktadır. Tedaviden sonraki süreçte de düzenli kontroller sağlıklı bir iletişim için oldukça önem taşımaktadır. Kızılay diş doktoru arayışında olanlar için beklentileriyle uyumlu bir tercih yapmalıdır.

Çoğu insan dişlerinde bir sorun olduğunda diş hekimine başvurmaktadır. Ancak düzenli kontroller ve ağız bakımı diş sorunlarını önlemektedir. Bu bakımdan düzenli muayeneler ihmal edilmemeli, oluşabilecek problemlerin önüne geçilmelidir.

Ankara Kızılay diş hekimi tavsiye isteyenler Prof. Dr. Engin Ersöz’e başvurabilirler. Muayene randevusu oluşturmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.