32 Diş İmplant Fiyatları

32 diş implant fiyatları 01

32 diş implant fiyatları seans sayısına, kullanılan dolgu malzemelerine ve hekimin uzmanlığına göre belirlenir. Bütün dişlere implant tedavisi uygulamak detaylı ve zaman alan bir işlemdir. Bu nedenle tek diş implanta göre daha yüksek fiyatlıdır.

32 diş implant fiyatları her hastanın çene yapısına ve beklentilerine göre değişir. Bazı durumlarda implant öncesi ek tedaviler gerekebilir. Hastanın çene kemiği implant için yetersizce kemik grefti uygulanabilir. Ek işlemler tedavi fiyatlarını arttırmaktadır.

İmplant aşamaları şu şekildedir:

  • İlk muayenede hastanın çene ve diş yapısı değerlendirilir. Bu aşamada röntgen ve 3D görüntüleme tekniklerinden yararlanılabilir.
  • Hastanın çene kemiği implant için yetersizse kemik grefti yapılarak çene kemiği desteklenebilir.
  • İmplant işlemi için ilk olarak çene kemiğine bir delik açılır. Açılan bu deliğe implant yerleştirilir.
  • İmplantın çene kemiği ile bütünleşmesi zaman almaktadır.
  • İyileşme sürecinde implantın üzerine geçici dolgu uygulaması yapılabilir.
  • İmplantın üzerine abutment yerleştirilir ve protez uygulamasına bağlantı oluşturulur.
  • Son olarak hastanın diş yapısına ve rengine uygun protez diş takılır.
32 diş implant fiyatları 02

32 Diş İmplant Fiyatları Ankara

Komple diş implant uzmanlık ve deneyim isteyen bir süreçtir. Bu süreçte bazı dişlerin çekilmesi ve varsa enfeksiyonların tedavi edilmesi de gerebilir. İmplantların yerleştirilmesinden sonra birkaç aylık bir bekleme süresi vardır. Ardından dişe protez uygulaması yapılır. Bu tedavi toplamda 3 ayı bulabilmektedir.

İmplant tedavisi kaybedilen dişlerin yerine yapay diş kökü ile yeni diş oluşturma uygulamasıdır. Dişlerin hem işlevsel hem de estetiksel açıdan yenilenmesi hayat kalitesini ve özgüveni de iyileştirmektedir. Bu bakımdan diş tedavileri arasında en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.

Diş implantı alt çene veya üst çenede eksik olan dişlerin yenilenmesini sağlayabilir. Bazı durumlarda ise bütün dişler çekilerek 32 diş implant işlemi uygulanmaktadır. 32 diş implantı, tek diş implantına göre daha karmaşık ve yüksek fiyatlıdır. Diş implant fiyat belirleyen pek çok etken bulunmaktadır.

Tam ağız implant uygulaması olarak da bilinen 32 diş implantı hastanın alt ve üst çene dişlerinin tamamına implant destekli protez diş takılmasıdır. Bu işlem sayesinde dişlere işlevini kazandırmak ve doğal diş görünümü sağlamak mümkün olmaktadır. Bu açıdan implant en çok tercih edilen restoratif diş uygulamalarından bir tanesidir.

Bütün diş işlemleri gibi implant da kişiye özel bir tedavi planı gerektirir. Her hastanın ağız ve çene yapısı farklıdır. Diş hekimi tarafından yapılan ilk muayenenin ardından hastanın ihtiyaçları belirlenebilir. Bu aşamada hastanın talepleri ve beklentileri de büyük önem taşımaktadır.

Komple İmplant Ne Kadar?

İmplant fiyatlarını belirleyen bir faktör de uygulama esnasında kullanılan malzemelerdir. Dis implant fiyatlari işlemin uygulandığı şehre hatta ilçeye göre bile değişebilmektedir. En çok tercih edilen implant türleri ise titanyum, zirkonyum ve seramik implantlardır.

Tüm bunlara rağmen implantın tercih edilmediği durumlar da vardır. Peki, hangi dişlere implant yapılmaz? İmplantın uygulanacağı alanda çene kemiğinin yetersiz olması tedaviye engel oluşturur. Çünkü implantın yerleştirileceği çene kemiği ile bütünleşmesi gerekir. Aksi halde kalıcı ve işlevsel bir sonuç elde edilemez. Bunun yanı sıra özellikle çocuk ve çene gelişimini tamamlamamış gençlerde implant önerilmez. Diş eti enfeksiyonlarının olması da implanta engel teşkil etmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle enfeksiyon tedavi edilmelidir.

İmplant süreci ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Engin Ersöz kliniğinden randevu alabilirsiniz.