Zirkonyum ve Porselen Kaplama

30 Eyl 2018

Zirkonyum ve Porselen Kaplama

Kırılma ihtimali olan dişlerin kron kaplanması ya da eksik dişlerin yerine konması sırasında yapılan köprülerde alt yapısı metal olan porselenler yerine metalsiz Zirkonyum kaplamalar tercih edilmelidir.
Daha iyi ışık yansıtması, dişeti ile olan uyumunun daha iyi olması gibi nedenlerle daha üstün bir materyaldir.
Klasik porselen kron-köprülerde alttaki metalin renginin yansımaması için metal opak bir malzeme ile örtüldükten sonra üzeri porselenle kaplanır. Bu da porselenin tam olarak diş gibi durmasını engeller. Zirkonyum’da ise metal alt yapı olmadığı için ışık geçirgenliği fazladır ve görünümü doğal dişe çok daha yakındır.
Porselen de Zirkonyum da hastanın dişlerinde normal temizliğini yapması durumunda dış etkenlerden renklenmez.
Yapımı Ne kadar Sürer?
Bir dişin porselen ya da zirconyum ile kaplanması ortalama 1 hafta ve 3 seans sürer.

Comment ( 1 )

  • Hasan kutlu

    Engin hocamla tanışmamız internette Yorumlarını okuyarak oldu önceki diş doktorunun yanlış uyğulaması dolaysıyla iki taraftaki köprülerim kırıldı yemek yiyemez olmuştum engin hocama gittim kendisi dişlerimi muayene sonucu herşeyi tek tek gösterek açıkladı zirconyum kaplama yapılmasına karar verdim iyiki engin hocamla tanışmışım dişlerimi çok kısa zamanda hiç ağrısız sızısız en güzel bir şekilde tamamladı şimdi çok mutluyum diş sorununuz varsa kesinlikle kesinlikle gönül rahatlığıyla gideceginiz doktor Engin hocam kendisine çok teşekkür ediyorum herkese tavsiye ediyorum.

Yorum Yapın