Diş Beyazlatma Ağartma Tedavisi

18 Ağu 2018

Diş Beyazlatma Ağartma Tedavisi

Dişlerin formlarında bir sorun yoksa ancak hastanın tüm dişleri sadece dişin renginden memnun değilse Diş Beyazlatma adı verilen tedavi ile beyazlatılabilir.
Bu tedavinin Diş temizleme ile karıştırılmaması gerekir; Diş Temizleme tek seansta yapılan sadece dişlerin üzerindeki çay, kahve, sigara gibi dış lekelenmelerin temizlenmesidir. Burada dişi ana rengi değişmez sadece dış lekeler uzaklaştırılır.
Diş beyazlatma Tedavisi nasıl yapılır?
Diş Beyazlatma ya da diğer adı ile diş Ağartma Tedavisinde ise belli kimyasalların yine belli sürelerde dişlere uygulanması ile dişlerin ana rengi beyazlar. Bu tedavinin muayenehanede yapılan tipi olduğu gibi hastanın plaklar yardımı ile evde uyguladığı bir diğer tipi daha vardır. Etkili bir beyazlatma için iki tekniğin de birlikte uygulanması daha faydalı olur.
Beyazlatma Ne kadar Süre de Yapılır?
Muayenehanede yapılan tedavi tipi seçilen ilacın markasına, etken maddesine ve konsantrasyonuna göre 1-4 seans arasında sürer.
Evde yapılan tedavi tipinde ise hastadan ölçü alınarak hastaya plaklar hazırlanır ve hastadan kendisine verilen jel şeklindeki beyazlatma materyalini her gün 4 saat civarında plak içerisinde uygulayarak yaklaşık 4 hafta kullanması istenir.
Renk geri döner mi?
Sigara ya da yoğun kahve gibi boya yapımı maddelerin kullanımı tedaviyi oldukça olumsuz etkiler. Hasta bu tip etkenlerden tedavi süresince mutlaka uzak durmalı mümkünse sigarayı devamında da içmemelidir. Aksi halde geri dönüş olabilir. Sigara kullanımı olmasa da bazı hastalarda beyazlama 2-3 yıl sonra geriye dönebilir.

Yorum Yapın